Espresso makinesi.  Kahvesi tuz kalınlığında öğütülmüş ve tam veya çifte  kavrulma derecesinde olmalıdır.  Bu kahveler daha fazla aromaya ve için sonrası ağızda tat bırakma özelliğine sahiptir.
Filtre kahve makinesi.  Kahvesi kum kalınlığında öğütülmüş ve orta kavrulma derecesinde olmalıdır.   Kahve, sıcak suyla daha fazla temas ettiği için, zamanla koyulaşır ve çay gibi yaklaşık 20 dk. sonra lezzeti acılaşır.  Genelde kahvaltı için robustası fazla ve gün boyu içim için ise arabica ve robustası dengeli kahveler seçilmelidir.  Espresso için uygun olan kahvelerle filtre kahve yapılacaksa daha az miktar kahve kullanılmalıdır.  Aksi taktirde kahve daha çabuk acılaşır.
French Press veya La Cafetiere.  Filtre kahvelerin yoğunluğu daha fazla olanı kullanılmalıdır.  Soğumaması için hızlı tüketilmelidir.
Moka Pot.  Espresso kahveleri kullanılmalıdır.  Filtre kahvelerle iyi sonuç vermez.  Kahve hazır olunca ocaktan hemen indirilip servis edilmelidir.  Bu kahveyi bir de sütle deneyin.  Vazgeçemeyeceksiniz…
LAVAZZAKAHVE.COM
kahveler
makineler
aksesuarlar
kampanyalar
on-line satış
2022
bize ulaşın
ana sayfa
hakkımızda
kahveler
makineler
aksesuarlar
kampanyalar
evde kahve keyfi
ofiste kahve molası
profesyonel çözümler
bu haftaya özel
kahve nasıl hazırlanır
kahve demleme
Lavazza kahve
İtalyan espressosu